категорії: блоґ-запис

Пригоди DVA в Україні: передмова

теґи: два, PortMone, Вінниця, Україна, Чехія, чеська культура

Гурт DVAСьогоднішня ніч – безсонна одразу для кількох людей. Сьогодні DVA приїздить до України. Їх довго тримали на кордоні, але нарешті таки впустили. DVA – це чеський експериментальний гурт, про тур якого детальніше Ви можете почитати в новині.

Отже, сьогодні перший концерт – у Вінниці. Подібний тур для чехів, які збирають у Празі на своїх концертах від тисячі душ, про яких пишуть авторитетні музичні видання світу, які мають контракти з хорошими європейськими радіостанціями і користуються попитом в Європі – об’їхали з своєю новою платівкою HU вісім країн і тепер прямують до України, так от тур цей – величезний експеримент. Такий самий експеримент, як і їх музика. Вони не виступають на великих майданчиках, не піаряться на телебаченні, майже не коштують грошей (квитки порівняно з іншими концертами європейських музик – дуже дешеві). Може нічого і не вийти. Можливо, сонні й не надто спраглі українці до нової і цікавої музики полінуються піти на концерт, роблячи тим величезну помилку.  

Поки що з'явилась лише одна рецензія в Україні на новий альбом DVA, який називається HU. Написав її Андрій Андрушків, який помітив таку непересічну подію для українського музичного ринку. Ну скажіть мені, який ще закордонний гурт так ризикував – їдучи в дику й не зовсім цікаву для музик таку собі країну Україну, яку тільки щоб перетнути від кордону до кордону слід проїхати стільки ж, скільки треба їхати зі Львову до Амстердаму або Брюсселю. Не пригадуєте такого? Мені пригадується лише гурт Port Mone з Білорусі, який торік ризикнув на таке – тоді вони проїхали 7 міст, цьогоріч виступатимуть лише в двох – Одесі (15.12) та Києві (17.12). До речі, дуже раджу відвідати.  

Так сталось, що мені пощастило супроводжувати DVA у всій поїздці крізь Україну. За кілька годин ми маємо зустрітися у Вінниці, де сьогодні ж відбудеться перший концерт, а вже завтра вранці відчалюємо до Львова. І щодня вони бачитимуть інакше українське місто. Щодня нові люди, нова атмосфера і новий концерт. В цьому блозі я ділитимусь з вами нашою мандрівкою і сподіваюсь, що вона буде захоплюючою для нас взаємно.

Трансляція подій також:

В твіттері та на фейсбуці.

І російською на Корреспонденті.