категорії: блоґ-запис

12 Міхалкова vs 12 Люмета

теґи: 12, 12 розгніваних чоловіків, Микита Міхалков, Реджинальд Роуз, Росія, Сідні Люмет, Чечня

12Я видалив "12" Міхалкова з свого кіносховища одразу ж після перегляду. Я не очікував такого від Міхалкова. Такої відвертої пропутінської чухні я не бачив (хоча, пізніше з'явився ще луччий Поцілунок не для преси).

Так от, Міхалкова наче підмінили. Купили? Можливо. Але для чого йому путінські гроші? Він автор совєцького фільму, який взяв оскар. Чи не єдиний в СРСР. Він автор моїх улюблених "Втомлених сонцем", де ідеали великого і сильного лідера іосіфа руйнуються з болем, плачем і кров'ю. Невже Міхалков хоче й собі такої долі?

12 показує як в Чечні начебто відбувається громадянська війна і русскіє приходять уміротворіть. потім вони уміротворят грузію. на черзі ми. Для чого в п'єсу Реджинальда Роуза було вплітати "ЧЄЧЄНЬОНКА"? Для чого? Чому серед присяжних є українець?

Втім, про найгірше, читайте краще отут. А я продовжу – про прекрасне.

12Роуз не для того писав свою п'єсу, аби якийсь скурвившийся Міхалков її згадив і спутінив (з хороших прізвищ завжди хороші похідні). Є і оригінал у цієї історії, на який Міхалков зняв, де-факто пародію, а як нинчі прийнято це називати – рімєйк. Ну рімєйк так рімєйк. Так от, власне. 12 angry men – 12 розгніваних чоловіків називається фільм Сідні Люмета. Це прекрасна робота, де почуття передані максимально вправно, стиль подачі не такий вантажний і месидж у цього кіна зовсім інший. Абсолютно інакший. Якщо перелистати Роуза – десь те саме, що він хотів передати.

Ось три гасла фільму:

Life Is In Their Hands -- Death Is On Their Minds!

...It explodes like twelve sticks of dynamite! 

They have twelve scraps of paper... twelve chances to kill!

А тепер одне і єдине Міхалкова – "Для всех и про каждого". Герой Путін Міхалков звертається до всіх – почуйте його.

Але подивіться краще оригінал :)