категорії: блоґ-запис

Благодійність - версія Святослава Вакарчука

теґи: Cвятослав Вакарчук, благодыйність

Святослав ВакарчукСвятослав Вакарчук, виявляється, став благодійником.

Дивимося уважно відео.

Звідти ми дізнаємося, що казки Братів Грим написав сам Ганс Християн Андерсен. Але режисер прикру дитячу помилку вирішив з відео не вилучати, оскільки й так – показати більше нічого. В центрі дійства – благодійник Вакарчук, на задньому плані – дитячі будинки і читаючі діти. Світле майбутнє. People of the future – пафосно називає свою ініціативу Святослав.

Задумка – чудесна. Дитячі будинки в Україні мало забезпечені нормальною дитячою літературою. Але помітьте – нормальною. Що ж ми бачимо на відео? Прокрутіть на самий початок і подивіться книжки:

1. Петро Панч – "Клокотала Украина" – книжка червоного письменника, яку дітям читати ні в якому разі не можна – це історія Переяславської ради в Україні, звісно – така, яка зручна Совку, адже Панч – член КП (хоч минуле яскраве – ВААПЛІТЕ, Плуг). Але навіть симпатики Панча погодяться – книжка – не для дитячих будинків.

2. Михайло Лермонтов "Герой нашего времени" – книжка не для дитячого будинку, це очевидно.

3. "Беспокойная Старость" – картинку добре видно нижче. No comments.

Untitled-1

Й це лише три книги, які ми змогли побачити. Що ви зробили б, якби благодійники прийшли до вас у дитячий садочок і подарували книжку з назвою "Беспокойная старость"?

Це ж діти, пане Святославе. ДІ-ТИ. З ними треба обережно – до них треба підхід. Їм потрібна література, а не макулатура.

Я знаю, що у вас на меті лише хороші, світлі наміри. Але втілювати їх потрібно без пафосу й зайвої публічності.

Розголос потрібен акції, а не Святославу Вакарчуку в контексті акції. Інакше – нічого не буде. Інакше буде пшик. Що таке 1000 книжок в Запоріжжі? Ви впевнені, що зробили хорошу справу, зібравши макулатуру з домів і віддавши її в руки дітей? Чи фільтрували ви цю макулатуру? Чи нема загрози,  що дитина, отримавши з Ваших рук Зібрання творів Леніна не увірує в те, що це справжня література? І чи не виховаєте ви таким чином ще одне покоління жовтенят?

А якщо серйозно – то просто відіб'єте жагу до читання.

1000 книг можна було закупити. Це 10-30 тис грн – їх можна зібрати, достатньо кількох запорізьких бізнесменів – Вам для цього авторитетності вистачить. Думаю, деякі видавці до такої акції й самі доклалися книжками. І це були б новісінькі – сучасні й красивенні видання. А не радянська макулатура, з якою Peoples of the future не по дорозі.